Yurt İçi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası

Yurt İçi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası nedir?

Türkiye sınırları dahilinde karayolu ile yük taşımacılığı işinde misiniz? Biliyoruz ki müşterilerinizin yüklerini taşırken bir çok sorumluluğun da altına giriyorsunuz. Peki taşıdğınız yükün başına bir şey gelmesi riskine karşı ne kadar hazırlıklısınız?

 

Yurt İçi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası ile hizmet verdiğiniz müşterilere ait emteayı taşırken doğabilecek yasal sorumluluklarınızı güvence altına alıyoruz.

 

Yurt İçi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası  hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir ?

 

Yurtiçi taşıyıcı sorumluluk sigortası nedir?

 

Türkiye sınırları dahilinde karayolu ile yük taşımacılığı yapan nakliyeci firmaların, kendilerine ait ve/veya kiraladıkları araçlarla taşıma hizmeti verdikleri müşterilerine ait emtea’yı taşırken teminat kapsamındaki bir rizikonun gerçekleşmesi sonucunda doğan yasal sorumluluklarını poliçede belirlenmiş şartlar ve limitler dahilinde teminat altına alan sigortalardır.

Yurtiçi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası teminatı Nakliyat Emtea Sigortası’nın yerine geçmez. Sadece taşıyıcının Türk Ticaret Kanunu’na göre kusurlu olduğu durumlarda, poliçede yazılı şartlar ve limitler dahilinde teminat sağlar.

 

Sorumluluk sigortalarında kimler sigortalı olabilir?

 

    Gerek yurtiçinde gerek yurtdışında karayollarında emtea taşımacılığı yapan nakliyat firmaları

    Tersanesinde tamir, bakım ve onarım hizmeti veren tersane sahipleri

    Marina sahipleri / işletmecileri

    Liman İşletmecileri